Cem DOĞAN Ezel Bahar Olmayınca

Video az sonra yüklenecektir. ( Tanıtımı Geç > )

admin

Işıkları Kapat

Hata Bildir

Cem DOĞAN  Ezel Bahar Olmayınca

Cem DOĞAN Ezel Bahar Olmayınca

Anasayfa » Türküler » Cem DOĞAN Ezel Bahar Olmayınca

Cem DOĞAN Ezel Bahar Olmayınca

Gül ile Bülbülün sevdasıyla yoğrulan gönlümüz, bu bahar yine bülbülün güle haykıracağı sevdasını dinleyecek. Ve bu bir ilk olmayacak. Bülbülün namelerine kulak vermeliyiz çünkü bize anlatmak istedikleri var. Bize unutturulan sevmeyi, sevilmeyi, barışı, kardeşliği, hoşgörüyü, bir arada olmayı sihirli sesleriyle bizlere şakıyacaklar yeniden. Bunu bin yıllardır yapıyorlar, bıkmadan, usanmadan büyük bir aşk ile anlatıyorlar bize. Ve sanırım bu sese, bu sevdaya kulak veren insanlar sayesinde güzelliklere erebiliyor, sevmeyi, sevilmeyi sürdürebiliyoruz. İnsanın insana zulmünü hatta insanın dünyaya olan zulmünü kendi sevdalarıyla örtmüşler, gül yeniden açmış ve bülbül yine şakımış sevgisizliğe inatla, daima. Aşkıyla, sevgisiyle, sesiyle dünyaya mutluluk şakıyan, cıvıldayan Bülbül, çeşit çeşit renkleriyle dağları göverten dünyaya güzellik bahşeden Gül’den bahsediyorum. Bu aşkın ne büyük bi aşk olduğunu ve asırlardır nasıl inançla süre geldiğinin farkındamıyız? Sanırım değiliz zira baştanbaşa kan ağlayan anadolu ve memleket tarihinin en sevgisiz dönemlerinden geçiyor farkında olmadığımız için. Gül ile bülbülü anlamak sevgiyi anlamaktır, yaşamı anlamlı kılmayı anlamaktır. Ne büyük bir aşk olduğunu biz bilemeyiz, eremeyiz sırrına zira bu sırra ermenin büyük marifet ve zahmet olduğu aşikar. Bunun içindir ki gülün dikenine katlanmak bülbülün işidir, marifetidir, sevdasıdır. Gül güzelliktir, gül huzurdur, gül barıştır, gül karşılıksız sevmektir, gül insan olmanın onurudur, gül maneviyattır. Ve gülün dikenleride vardır kolay değildir elbet mutluluk, sevgi ve barış. Barış insanları kandırmak için bir araç değidir yada inanç. Barış, gülün dikenine katlanınca gelir, sabırla, istemeyle olur. Yahut sevgi, senden olanları yada senin gibi düşünenleri sevmek değildir. Sevgi karşılıksızdır ve yaratılan her canı aynı değerde görmektir. Gül için pervane olan bülbüller gibi, yılmadan, usanmadan.
Bülbül marifetlidir, sevdalıdır yılmaz, çünkü inanmıştır. Bülbül umuttur, bülbül inançtır, bülbül koşulsuz sevgidir, bülbül mutlu yarınlara olan hasrettir. Ne diken görür gözü ne çalı. Döner durur sevdiğinin çevresinde. Zahmet çekmeden yarine kavuşamayacağını bilir. İnancını, azmini yitirmeden şakıyıp gönül bahçemize sihirli sözler işler. İşte barış ve sevginin anahtarı bülbülü anlamaktır o sese kulak vermektedir. “Kuru dava ile menzil alınmaz” dediği gibi aşığın. Yalana değil inatla doğruya gönül vermekten bıkmayacağız bu bahardada. Bu bahar yine o güzel sözleri duyup yarınlara olan umudunu kaybetmeyen güzel yürekli insanlara aşk olsun. Tüm soğuk, kar fırtınanın ardından gelecek olan baharı müjdeleyen bülbüle, bülbülün aşkından kızaran güle aşk olsun. İnancını kaybetmeyip karanlıklara kafa tutan insanlara aşk olsun.
Gül’e Bülbül, Karanlığa Aydınlık, Savaşa Barış, olan herkese AŞK OLSUN…
Yeniden Hoşgeldin Sultan-ı Nevruz…

CEM DOĞAN….

30.03.2017 tarihinde eklendi 116 kişi izledi 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız
İlgili Terimler : , , ,

BENZER VİDEOLAR

Ahmet Kaya 28 Tane Seçme Damar Şarkılar

Ahmet Kaya 28 Tane Seçme Damar Şarkılar 09.12.2017 tarihinde eklendi - 57 kişi izledi

Edip Akbayram – İşte Gidiyorum Çeşm-i Siyahım

Edip Akbayram – İşte Gidiyorum Çeşm-i Siyahım 07.12.2017 tarihinde eklendi - 4 kişi izledi

Edip Akbayram – Seni Seven Öldü (Haberin Varmı)

Edip Akbayram – Seni Seven Öldü (Haberin Varmı) 07.12.2017 tarihinde eklendi - 7 kişi izledi

Aşık Mahsuni Şerif   Merdo

Aşık Mahsuni Şerif Merdo 07.12.2017 tarihinde eklendi - 5 kişi izledi

Ağlatan Dertli Türküler – 2017 (Seçme Dertli Türküler )

Ağlatan Dertli Türküler – 2017 (Seçme Dertli Türküler ) 07.12.2017 tarihinde eklendi - 8 kişi izledi

ERKAN ACAR DEĞME TABİP SIZILIYOR YARALARIM

ERKAN ACAR DEĞME TABİP SIZILIYOR YARALARIM 07.12.2017 tarihinde eklendi - 7 kişi izledi

Turan Engin – Halk Türkülerinden Seçmeler (Full Albüm)

Turan Engin – Halk Türkülerinden Seçmeler (Full Albüm) 30.11.2017 tarihinde eklendi - 11 kişi izledi

Küserim Ali -Düet Erdal Erzincan Tolga Sağ Erkan Akalın

Küserim Ali -Düet Erdal Erzincan Tolga Sağ Erkan Akalın 15.11.2017 tarihinde eklendi - 70 kişi izledi

Musa Eroğlu – Mihriban

Musa Eroğlu – Mihriban 12.11.2017 tarihinde eklendi - 63 kişi izledi

Musa Eroğlu – Telli Turnam

Musa Eroğlu – Telli Turnam 12.11.2017 tarihinde eklendi - 64 kişi izledi

Kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, sitemizin bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Oftentube.com

Hedefinibul

View My Stats Oftentube.com - Sosyal Paylaşım, Video ve Eğlence Topluluğu - video izle, paylaşımlarınla eğlence ortamında bulun.