En Populer Dövüş Sporları

En Populer Dövüş Sporları

En Populer Dövüş Sporları – Dövüş Sanatları ve savaş sanatları olarakta lanse edilir. Ciddi disiplin ve kurallara bağlanarak sistemleştirilmiş fiziksel mücadele ve talim gerektiren spor dallarının ortak adıdır.

BU SPORLAR fiziksel gelişim, krakter gelişimi, zihinsel disiplin, kendine güven, kendini koruma, karşılıklı mücadele amacıyla yapılmaktadır. Bir kısım branşlar özel ekipman ve silah kullanır.

Bu sayfamızda en populer dövüş stillerini (Branş) sizlere tanıtmaya çalışacağız.

KYOKUSHİN KAİ-KAN KARATE: Kyokushin sistemi Shotokan ve Goju Ryu gibi geleneksel karate stilleri üzerine temellenmiştir ancak Boks ve Kick Boks gibi mücadele sporlarından pek çok unsuru müsabakalarına (kumite) katmıştır.

Kyokushin sisteminin ana özelliği tam temaslı oluşudur. Bu sebeple eğitmen ve öğrenciler tam temaslı bir dövüşe kendilerini hazırlamak için sert müsabakalara katılmaları gerekmektedir. Diğer karate formlarından farklı olarak Kyokushin herhangi bir eldiven veya koruyucu malzeme olmaksızın tam temaslı dövüşe büyük önem verir. Bu oldukça sert görünmesine karşın rakibin yüzüne vuruş yapılmasına izin verilmemesi ciddi zarar görülmesini önemli ölçüde engellemektedir. Diğer taraftan kafa ve yüze diz veya tekmelere izin verilmektedir.Ayrıca Kyokushin kai Karate dünyanın en sert ve disiplinli sporu olarak da bilinmektedir. Kurucusu: Masutatsu Oyama


ASHİHARA KAİ-KAN KARATE : 20. Yüzyılda Kancho Hideyuki ASHİHARA tarafından hayata geçirilmiştir. Hideyuki ASHİHARA 1944’de japonya’nın hiroshima kentinde doğmuştur. Askeri okula gitmiş fakat devam ettirmemiştir. Kendo ve daha sonrası kyokushin çalışmış ve belirli bir rütbeye ulaşmıştır. 1980 Yılında (NİKO) ASHİHARA KAİ-KAN sistemini kurmuştur. Öyleki dünyada en hızlı yayılan sistemler arasında olmuştur. Stil’in en etkin özelliklerinden biri ”SABAKİ” özelliğidir. Sabaki savunma ve saldırı hareketlerini tek bir hareket haline getiren saldırıya veya hücuma karşılık veren (4 dairesel hareket) tek yöntemdir. Günümüz toplumunda karatenin daha gerçekçi bir şekline ihtiyaç duyulmaktadır, ki buna hız, mukavemet, akıl ve stratejiler vs. hepsi dahildir.
Ashihara 1995 yılında hayata gözlerini yummuştur.


Tanıtımlar devam edecek…

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız
İlgili Terimler : , , ,

BENZER VİDEOLAR

Kenger Sakızı – Doğal Şifa Kaynağı

Kenger Sakızı – Doğal Şifa Kaynağı 07.07.2017 tarihinde eklendi - 702 kişi izledi

Vakti iyi değerlendirmek

Vakti iyi değerlendirmek 15.04.2017 tarihinde eklendi - 257 kişi izledi

Turk – Müzik Sanatçıları Listesi

Turk – Müzik Sanatçıları Listesi 31.03.2017 tarihinde eklendi - 5.418 kişi izledi

THM – Türkü Sanatçıları Listesi

THM – Türkü Sanatçıları Listesi 29.03.2017 tarihinde eklendi - 38.580 kişi izledi

Kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, sitemizin bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Oftentube.com

Hedefinibul

View My Stats Oftentube.com - Sosyal Paylaşım, Video ve Eğlence Topluluğu - video izle, paylaşımlarınla eğlence ortamında bulun.