En Populer Dövüş Sporları

En Populer Dövüş Sporları

En Populer Dövüş Sporları – Dövüş Sanatları ve savaş sanatları olarakta lanse edilir. Ciddi disiplin ve kurallara bağlanarak sistemleştirilmiş fiziksel mücadele ve talim gerektiren spor dallarının ortak adıdır.

BU SPORLAR fiziksel gelişim, krakter gelişimi, zihinsel disiplin, kendine güven, kendini koruma, karşılıklı mücadele amacıyla yapılmaktadır. Bir kısım branşlar özel ekipman ve silah kullanır.

Bu sayfamızda en populer dövüş stillerini (Branş) sizlere tanıtmaya çalışacağız.

KYOKUSHİN KAİ-KAN KARATE : Kyokushin sistemi Shotokan ve Goju Ryu gibi geleneksel karate stilleri üzerine temellenmiştir ancak Boks ve Kick Boks gibi mücadele sporlarından pek çok unsuru müsabakalarına (kumite) katmıştır.

Kyokushin sisteminin ana özelliği tam temaslı oluşudur. Bu sebeple eğitmen ve öğrenciler tam temaslı bir dövüşe kendilerini hazırlamak için sert müsabakalara katılmaları gerekmektedir. Diğer karate formlarından farklı olarak Kyokushin herhangi bir eldiven veya koruyucu malzeme olmaksızın tam temaslı dövüşe büyük önem verir. Bu oldukça sert görünmesine karşın rakibin yüzüne vuruş yapılmasına izin verilmemesi ciddi zarar görülmesini önemli ölçüde engellemektedir. Diğer taraftan kafa ve yüze diz veya tekmelere izin verilmektedir.Ayrıca Kyokushin kai Karate dünyanın en sert ve disiplinli sporu olarak da bilinmektedir. Kurucusu: Masutatsu Oyama


ASHİHARA KAİ-KAN KARATE :

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız
İlgili Terimler : , , ,

BENZER VİDEOLAR

Kenger Sakızı – Doğal Şifa Kaynağı

Kenger Sakızı – Doğal Şifa Kaynağı 07.07.2017 tarihinde eklendi - 679 kişi izledi

Vakti iyi değerlendirmek

Vakti iyi değerlendirmek 15.04.2017 tarihinde eklendi - 249 kişi izledi

Turk – Müzik Sanatçıları Listesi

Turk – Müzik Sanatçıları Listesi 31.03.2017 tarihinde eklendi - 3.170 kişi izledi

THM – Türkü Sanatçıları Listesi

THM – Türkü Sanatçıları Listesi 29.03.2017 tarihinde eklendi - 27.146 kişi izledi

Kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, sitemizin bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Oftentube.com

Hedefinibul

View My Stats Oftentube.com - Sosyal Paylaşım, Video ve Eğlence Topluluğu - video izle, paylaşımlarınla eğlence ortamında bulun.