Erol Mütercimler’den Ak Parti Nasıl ve Kimler Tarafından Kuruldu

Video az sonra yüklenecektir. ( Tanıtımı Geç > )
VİDEOYU İZLEDİKTEN SONRA ''YORUM'' YAPARAK BİZİ DESTEKLEYEBİLİRSİNİZ...

admin

Işıkları Kapat

Hata Bildir

Erol Mütercimler’den Ak Parti Nasıl ve Kimler Tarafından Kuruldu

Erol Mütercimler’den Ak Parti Nasıl ve Kimler Tarafından Kuruldu

Anasayfa » Haber » Erol Mütercimler’den Ak Parti Nasıl ve Kimler Tarafından Kuruldu

Erol Mütercimler’den Ak Parti Nasıl ve Kimler Tarafından Kuruldu

Erol Mütercimler’den Ak Parti Nasıl ve Kimler Tarafından Kuruldu – Araştırmacı yazar Erol Mütercimler, Tayyip Erdoğan’ın 1999 yılında ABD’li diplomatlar tarafından İstanbul sermayesi ve gazetecilere takdim edildiği özel toplantıyı canlı yayında anlattı. Erol Mütercimler’den Ak Parti Nasıl ve Kimler Tarafından Kuruldu. Kendisine yönelik eleştiri getiren bütün muhalifleri ABD ile işbirliği yapmakla suçlayan Recep Tayyip Erdoğan’ın siyaset sahnesine çıkışı ve AKP’nin kuruluşundaki ABD parmağı bugüne kadar pek çok yerde yazıldı ve konuşuldu.

Ancak ilk kez, Erdoğan’ın bizzat ABD’li yetkililerin de olduğu özel bir toplantıda ‘Geleceğin Başbakanı’ denilerek dönemin gazetecilere ve İstanbul sermayesinin etkili bazı isimlerine takdim edildiği toplantıyı, o toplantıya Erdoğan’ın danışmanlarının davetlisi olarak katılan ve toplantının sonunda Erdoğan’ın ikinci danışmanı olması teklif edilen Erol Mütercimler anlattı.

Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın ‘Medya Mahallesi’ programına konuk olan Erol Mütercimler, son kitabı ‘Hayat Bir Tesadüf’te anlattığı o anekdotu canlı yayında izleyicilerle paylaştı.

Mütercimler, geçtiğimiz günlerde Erdoğan’ın çekilmesi gerektiğini yazan ABD’nin Eski Ankara Büyükelçilerinden Morton Abramowitz’in Erdoğan’ı parlatma operasyonunu anlattı.

MÜNCİ İNCİ’NİN EVİNDEKİ TOPLANTI

Erol Mütercimler, 1999’da Münci İnci’nin evindeki o toplantı hakkında şunları anlattı: “Bana davet Münci İnci’den geldi. Nail Keçili ile birlikte Recp Tayyip Erdoğan’ın PR ve halkla ilişkiler işini aldıklarını ve Durusu Konakları’ndaki evinde bir sabah kahvaltısında konuüğu olacağını ve benim de bu toplantıya katılmamı istediklerini söyledi. Ben evde Münci İnci, Nail Keçili, ben, Tayyip Erdoğan ve onun bir kaç adamının olacağını düşündüm”

O TOPLANTIDA KİMLER VARDI?

“İçeri girdim manzara şu: Duvarın önündeki kanepede oturanlar, Fehmi Koru,Emin Şirin, Nazlı Ilıcak, Yalçın Doğan. Arkada ayakta duran Bülent Akarcalı, salonda dolaşanlar: Vakıflar Bankaıs Genel Müdürü Fehmi Gültekin, Tezcan Yaramancı, Güler Kömürcü, bir de yağ fabrikası olduğu ifade edilen bir hanımefendi vardı ve herkesin el falına bakıyordu.”

TUĞRUL TÜRKEŞ ABD KONSOLOS YARDIMCISI HANIMLA EL ELE GELDİ

Ardından Tayyip Erdoğan yanında bir adamıyla birlikte geldi. Onun peşinden ise dönemin ABD İstanbul Konsolos Yardımcısı (Kate Schertz) hanımefendi ile birlikte Tuğrul Türkeş el ele birlikte içeri girdiler. Aynı otomobille geldiler. Morton Abramowitz 1996’da Erdoğan’ı keşfediyor, 1999’da parlatmaya başlıyor.

CEZAEVİNDE EĞİTİLDİ

Erdoğan’ın o görüşmede çok mülayim ve uyumlu konuştuğunu söyleyen Mütercimler, toplantının ardından Münci İnci’nin kendisine ‘Tayyip Bey bu ülkeye Başbakan olacak’ dediğini, kendisinin ise ‘O zaman psikolojisini hiç iyi görmedim. 5-6 ay yurt dışına gönderin dinlensin, mümkünse İngilizce öğrensin’ dedim. Münci İnci ise Tayyip Bey’in zaten cezaevi sürecinde üniversitelerden taşınan hocalardan eğitim aldığını ve İngiltere’de bir kolej ayarlandığını söyledi.

DANIŞMANLIK TEKLİF EDİLDİ

Erol Mütercimler, bu görüşmenin ardından Erdoğan’ın hukuk müşavirinin kendisini ziyaret ettiğni ve “Tayyip Bey’e 5 kişilik bir danışman listesi sunduk. Siz ikinci sıradasınız” dedi. ‘Birinci sırada kim var, beni niye yazmadınız’ diye takıldım. Birinci sırada Nabi Avcı vardı. Diğer 3 ismi hatırlamıyorum. O görüşmede de Tayyip Bey’in hukuk müşaviri kendisine ‘Tayyip Bey Başbakan olacak’ dediğini anlattı.

09.10.2017 tarihinde eklendi 277 kişi izledi 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız

BENZER VİDEOLAR

Uzaylılar/Reptilianlarr CANLI YAYIN Konferansı 1.BÖLÜM

Uzaylılar/Reptilianlarr CANLI YAYIN Konferansı 1.BÖLÜM 18.09.2018 tarihinde eklendi - 7 kişi izledi

Ali İnsan – Habertürk canlı yayın

Ali İnsan – Habertürk canlı yayın 08.09.2018 tarihinde eklendi - 57 kişi izledi

OKTAY SİNANOĞLU ABD GERÇEĞİNİ ANLATIYOR

OKTAY SİNANOĞLU ABD GERÇEĞİNİ ANLATIYOR 22.08.2018 tarihinde eklendi - 57 kişi izledi

Bye Bye Türkçe

Bye Bye Türkçe 22.08.2018 tarihinde eklendi - 58 kişi izledi

Türk Bilim Adamı : Oktay Sinanoğlu

Türk Bilim Adamı : Oktay Sinanoğlu 22.08.2018 tarihinde eklendi - 8 kişi izledi

PROF.DR.HAYDAR BAŞ’TAN FLAŞ AÇIKLAMA

PROF.DR.HAYDAR BAŞ’TAN FLAŞ AÇIKLAMA 17.08.2018 tarihinde eklendi - 10 kişi izledi

DOLARI 7.5 TL’DE ÇIPALAYACAKLAR

DOLARI 7.5 TL’DE ÇIPALAYACAKLAR 17.08.2018 tarihinde eklendi - 8 kişi izledi

DÖVIZ IN ATEŞİ NASIL DÜŞER SELİM KOTİL 13.08.2018

DÖVIZ IN ATEŞİ NASIL DÜŞER SELİM KOTİL 13.08.2018 17.08.2018 tarihinde eklendi - 16 kişi izledi

Katar parası Türkiye’ye yetecek mi? / Murat Özbülbül

Katar parası Türkiye’ye yetecek mi? / Murat Özbülbül 17.08.2018 tarihinde eklendi - 9 kişi izledi

Yok Artık Aselsan Bunuda Başardı

Yok Artık Aselsan Bunuda Başardı 13.03.2018 tarihinde eklendi - 73 kişi izledi

Muharrem İnce kurultay sonucu hakkında ne diyor?

Muharrem İnce kurultay sonucu hakkında ne diyor? 05.02.2018 tarihinde eklendi - 20 kişi izledi

Fatih Portakal’dan Kılıçdaroğlu yorumu: Artık bırak

Fatih Portakal’dan Kılıçdaroğlu yorumu: Artık bırak 05.02.2018 tarihinde eklendi - 19 kişi izledi

Kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, sitemizin bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Oftentube.com

Hedefinibul

View My Stats Oftentube.com - Sosyal Paylaşım, Video ve Eğlence Topluluğu - video izle, paylaşımlarınla eğlence ortamında bulun.